Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej

w Bajtkowie

Przewielebni Księża Proboszczowie, Umiłowani Diecezjanie

Wielką łaską dla naszej diecezji będzie przyjęcie przez Parafie i Rodziny młodych, zdążających z różnych krajów do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Będziecie mieć okazję do spotkania z nimi w wielu naszych parafiach i Waszych rodzinach.

W przygotowywanym od wielu miesięcy naszym programie diecezjalnym jest dzień szczególny – 23 lipca – nazwany Dniem Wspólnoty i Posłania, przeżywany w Ełku. W tym programie wezmą udział wszystkie parafie ełckie, które do południa wspomnianego dnia będą gościły delegacje z wyznaczonych dekanatów, a po ugoszczeniu obiadem młodzież przejdzie w godz. od 12.30 do 13.45 na Plac Jana Pawła II. Wejście na miejsce spotkania odbędzie się przez Bramę Miłosierdzia, gdzie przedstawiciele naszej młodzieży powitają wszystkich Gości.

Około godz. 14.00 rozpocznie się spektakl ewangelizacyjno-historyczny „U źródeł przyszłej chwały”, nawiązujący do 1050 rocznicy Chrztu Polski, Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży. Po spektaklu odśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpocznie się uroczysta Msza św. Po zakończeniu części modlitewnej czeka nas poczęstunek (agapa) i w tym samym czasie rozpocznie się koncert, przygotowany przez nasze ełckie zespoły i zaproszonych Gości.

Spotkanie zakończy się nieco po godz. 20-tej adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem. Tak pożegnamy uczestników tego szczególnego dnia.

Z całego serca zapraszam Umiłowanych Diecezjan do wzięcia udziału w tym sobotnim spotkaniu na Placu Jana Pawła II w Ełku. Zachęcam, abyśmy towarzyszyli młodzieży w ich przeżyciu i doświadczeniu wiary. Zapewniam, że młodzież będzie bardzo wdzięczna i uradowana, kiedy doświadczy obecności starszego pokolenia. Tak wiele ważnych spraw – dotyczących młodego pokolenia – mamy do przedstawienia Bogu i polecenia w modlitwie przez pośrednictwo Matki Zbawiciela.

Oczekując na spotkanie w różnych miejscach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, ogarniam wszystkich Was modlitwą i błogosławię.

+ Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

Ełk, dnia 15 lipca 2016 r.